Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Duvar gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Duvar gormek tabiri

Temel görmek takva ile tabir olunur. Temel ne kadar kuvvetli ise takva da o kadar kuvvetlidir.
Ibn-i Sirin (R.A.): diyor ki: Duvar insanın dünyadaki hali ile tabir edilir. Rüyasında sağlam bir duvar yaptığını görmek; insanın dünyadaki iyi haline işarettir. Eski bir duvarı yıktığını görmek, mal husulüne veya ilme delalettir. Fakat, rüya sahibinin yıktığını duvar yeniyse, üzüntüye düşer. Sayet duvar ince zayıfsa, rüyayı görenin dünyadaki işleri ters gider. Zaafa uğrar. Duvar üzerinde ayakta duranın, işleri yolunda olmaz. Duvarda asılı olduğunu görmek; halinin, malının ve refah yaşayışının sona ermesidir. Bir duvarı yükselttiğini gören, eğer yüksek mevki mensubu ise, bir şahsın üst makama çıkmasını sağlar. Yüksek mevkide değilse, halka lisaniyle yardımcı olur. Duvarı yıktığını gören, bir insanı kazancından mahrum bırakır yahut onu mahveder.
Kirmani'ye göre, duvar yaptığını yahut harap bir duvarı tamir ettiğini gören; işi bozulmuş bir adamı kurtarmaya çalışır. Bir memleketin veya bir mescidin duvarının düşmesi; o belde valisinin veya en yüksek memurunun musibete uğrayacağının habercisidir.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada duvar görmek; büyük bir adamla tabir olunur. Duvarın yüksekliği, o zatın yüksek kıymetine delalet eder. Eski bir duvarı tahrip edenin; kazancı düzelir. Yeni bir duvarı harap edenin hali bozulur.
Cafer-i Sadık (R.A.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..