Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Bahçe gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Bahçe gormek tabiri

Bir bahçeye girdiğini görenin kalbi, Islam sevgisiyle dolar. Bahçe görmek; ilim ve Kur'an'la yorumlanır. Bir bahçeye baktığını gören, Kur'an'a yahut başka kitaba bakar. Bahçeye girdiğini gören, hidayete erer. Doğru yola yönelir. Bahçeden çıkan, dalalete düşer. Bahçeden bir şey yiyen, ilimde ve dinde salaha nail olur.
Bazıları demişlerdir ki: Içindeki ağaçların ve bitkilerin cinslerini tanıdığı, kendine ait bir bahçe görenin dini ve itikadı sağlam olur. Başka birine ait bir bahçede gezindiğini gören, dindar insanlarla arkadaş olur. Hacca gider.
Bahçenin yandığını görmek, o mekanda Islamın zaafa uğrayacağına işarettir. Bahçeyi ateşe verdiğini gören, Allah (C.C.) korusun Islamdan çıkar. Bahçenin sel yüzünden harap olması, halkın idarecilerden zulüm göreceklerine delalettir. Bahçenin kuruması, Islamın halk arasında uutulucağına işaret eder. Bahçenin sökülmesi de iyi değildir.
Bahçede vahşi hayvan veya haşerattan birini görmek; Islam için ya hayır yahutta şerdir. Rüya o hayvanların zararlı veya faydalı olup olmadıklarına göre yorumlanır.
Ağaçlar ve çiçeklere süslü, mükemmel bir bahçeye girip oturduğunu, istediği her şeyi bulup yediğini gören, şehit olarak vefat eder. Cennete girer. Evliyalar ile haşr olunur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..