Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Mermer taşı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Mermer taşı gormek tabiri

Rüyada görülen mermer taşı izzet ve yüksekliğe, mala, iyi geçinen kan kocaya, köle ve cariyeye delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada yanında mermerden bir şey olduğunu görse, fakirlikten sonra zengin olur, yahut evlenir. Cariye, köle yahut kendisine fayda getirecek bir şeyi satın alır. Bazan da o kimse eğer ehil ise uyanıklık halinde ilim, nazım, nesir ve salih evladla n-zıklanır. Bazan da durumuna göre, yüksek bir mevkiye nail olur.
Fakat mermerden şadırvan havuz, fıskiye, ağızlarından su akıtan arslan vesair yırtıcı hayvan ve eşik gibi imal olunan şeylerin hepsi ona sahip olan veya eline geçen, ya da ondan tasarruf eden kimse için üzüntü, keder ve şiddetin gitmesine, ferah ve sevincin gelmesine, şerefli hanıma, güzel evlada, menfaate, yüksek meskene ve nzıklara delalet eder. Fakat mermerden kabirler, nakışlı direkler, ahiretin salahına, güzel medhe ve daima makbul olan vakitlere delalet eder.
Bazısı, bazısının içine yerleştirilmiş mermer taş, güzel yazıya ve çok mehir ile evlenmeye delalet eder. Ancak oyularak biri diğerine geçirilmiş ve haddi tecavüz etmiş ise, bu halde mal çocuk ve zevcede olan şüpheye delalet eder.
Mermer direk ve ayaklar ve temeller menfaat ve yaşayışa, şöhretin umum olmasına, mermer köprüler, güzel kadınlara ve rütbeli şahıslara delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..