Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Dudaklar gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Dudaklar gormek tabiri

Dudaklar rüya sahibinin yardımcısıdır. Alt dudak, üst dudaktan daha hayırlıdır. Bazı tabircilere göre, dudaklar akrabaları temsil eder. Üst dudak; erkek, alt dudak; kadın akrabaya delalettir. Rüyada üst dudağın kopması veya kesilmesi ni'met ve malın zevaline yani sonuna, kaybına işarettir. Alt dudakta aynı hali görenin karısı vefat eder yahut boşanırlar.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında iki dudağını düşmüş görmek, ana veya baba yüzünden büyük üzüntüye düçar olmaktır. Bir rivayete göre; bu rüya, sahibinin iftiracı ve münafık olduğuna işarettir. Dudaklarında uyanık iken çirkin sayılan bir hali rüyada görmek; üzüntüye, düşünceye delalet eder. Iki dudağının açılmaz bir şekilde birbirine yapışmış olduğunu görenin işleri bağlanır. Müşkülata uğrar. Bilhassa konuşmak istediği halde, buna muvaffak olamamak, uğranılacak bela ve musibetin daha büyük olacağına işarettir. Dudağının üstünde ben gören kadın, şeref ve makam sahibi olur. Aynı rüyayı erkek görürse malı çoğalır. Dudaklarını tükürük ile ıslatmak; aile ve akraba arasında ortaya çıkacak düşmanlığın habercisidir. Sayet rüya sahibinin ailesi yoksa, ortaya çıkacak kötülük yalnız kendisini ilgilendirir. Iki dudağının veya birinin, bir madene benzemesi hayırsızlığa delalet eder.
Rüyasında dudaklarındaki kırmızılığın arttığını görmek; sözünün geçkin ve dinlenir olmasına işaret eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..