Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Domuz gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Domuz gormek tabiri

Kirmani'ye göre bir domuz bulduğunu gören; alçak fakat kudretli bir kişi üzerinde nüfuz sahibi olur. Domuza binen; düşmanına galip gelir. Bir domuzla uğraşan; düşük biriyle tartışır. Domuzu helak eden; düşmanından istediğini alır.
Domuz eti haram mala delalettir. Etini yemek; kötü bir isim yapmaktır. Günah işlemektir. Birçok domuzu saklayan haram kazanır. Domuz yavruları kedere işarettir. Eline domuz eti, kemiği ve derisi geçen; hayırsız ve devamsız mal bulur. Domuzları bir evden kovaladığını gören, hükumet hizmetinden ayrılır. Domuz otlatan, alçak tabiatlı adamların bulunduğu yerde memur olur.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada domuz görmek; düşmana delalet eder. Vahşi domuz, kudret ve servet sahibi biridir. Ancak, hayırsız ve faydasız insandır. Bir yerde bulunan çok sayıda domuzların dağıtılmasından korkarak, onları muhafaza eden; haram toplar ve saklar. Domuzları bir yerden başka yere götürenin dünyası, mükemmel olur. Domuzların dolaştığını görenin zalim biri sayesinde, eline mal geçer. Bu sebeple memnun olur. Üzerine bindiği bir domuzu istediği tarafa götüren; düşmanına galip gelir. Dünyada yüksek mertebeye ulaşır. Domuzun önünden girip arkasından çıkan; alçak asıllı biri vasıtasıyla muradına erer.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..