Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Dükkan gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Dükkan gormek tabiri

Rüya aleminde dükkan görmek; yedi şekilde tabir olunur. Bunlar: Zevce, hayır, kesatlık, maişet, rütbe, fayda ve işlerde kolaylıktır. Rüyasında başka birinin dükkanına, sahibinin rızası olmaksızın oturduğunu gören; başkalarının hanımlarına göz dikerek harama yönelir.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Dükkan rüyası altı türlü tabir olunur. Zevce, güzel maişet, şeref ve itibar, iyi ve makbul işler, büyük makam ve zafer.
Kirmani'ye göre, rüyasında bir dükkanda oturduğunu gören; hayır ve menfaat görür. Dükkanının üzerine yıkıldığını veya orada fena bir hadisenin meydana geldiğini görmek; musibete, işlerde müşkülata, zahmete, ticarette kesada, geçimde darlığa delalet eder. Bir dükkanda oturan, eğer ehil ve layıksa; bir mevkie gelir. Dükkan ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ölüler için eşya satılan dükkan itibar ve yüksek mertebe kazanılan yerdir. Sucu dükkanı ileri gelenlerin hayır ve rızkının hasıl olduğu mahal ile tefsir edilir. Dükkanın harap olduğunu veyahut eşyasının çalındığını görenin başına fena bir iş gelip zarara duçar olur. Büyük bir hasara uğrar.
Abdulgani'en Nablusi rahmetullah buyuruyor ki: Rüyada dükkan görmek ve dükkanda oturmak; rüya sahibi ehil ve layıksa, velayet(*) makam, şeref, rütbe ve ni'mete nail olmakla tabir olunur. Eğer rüyayı gören ehil değilse, geniş geçim imkanlarına, hayra ve berekete kavuşur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..