Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Dil gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Dil gormek tabiri

Dil, insanın tercümanıdır. Rüya aleminde dilinin uzun olduğunu gören; münakaşalarında kuvvetli deliller getirerek, hasmını mağlup eder. Bir hakimin dilinin uzun olması çok iyidir. Dilini bağlı gören; fakirliğe düşer. Sıkıntı çeker. Dertlerle uğraşır. Başka bir tabire göre düşmanına karşı mağlup olur. Felaketlere uğrar. Buna mukabil bir kimsenin iki dile sahip olması hayırlıdır. Iki ilimde, iki sanatta, iki işte ehil olmaya delalettir.
Bazı tabircilere göre dil, umumiyetle insanı ayıbını ortaya koyar. Dolayısıyle rüyada dil görmek iyi değildir. Kekelediğini gören fesat olur. Fakat, bunun bertaraf olması rüya sahibinin iyiye dönüş yapacağına delalet eder. Düzgün ve kolay konuşanın, işleri yoluna girer. Uyanıkken eziyet veren ve çirkin sayılan bir hali rüyasında dilinde görmek; iyi değildir. Rüyasında net ve güzel konuşan; hikmetli, mantıklı ve tatlı sözlü olur.
Dilinin uzadığını gören çok konuşur. Bu yüzden hem etrafına, hem kendisine zarar verir. Dilinin ağzından çıktığını gören, kötü ve çirkin konuşur. Dilini elinde gören, bir fırsat yakalar. Dilini ısıran; pişman olur. Diline bakan; fena konuşmaktan muhafaza olur. Siyah bir dil; şairlik yahut yalancılık ifadesidir. Dildeki sarılık, hastalığa delalet eder. Dilde renk değişikliğinin meydana gelmesi hiç iyi değildir. Bu rüya hayra yorulmaz.
Dilsiz olduğunu veya ağır, yavaş ve sıkıcı konuştuğunu gören; dinde bozgunculuğa düşer.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..