Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Divit gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Divit gormek tabiri

Rüyasında herhangi surette divit ve hokkaya sahip olan; bir akrabasıyla düşman olur. Hokkasını kaybeden, kıran veya çaldıran; dul bir kadınla evlenir. Hokkaya mürekkep koyup kalem ile karıştıranın, gayr-ı meşru bir çocuğu olur. Altından divit ve hokka görmek; derin derin düşünmek mecburiyetine işarettir. Hokkasının gümüşten olduğu gören; evlenir veya bir cariye satın alır. Sarı dökmeden hokka menfaate, demirden hokka; işlerinde kuvvet ve sebata, bakırdan hokka; az bir hayra, ağaçtan hokka; husumete yani düşmanlığa delalet eder.
Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir divit veya hokka bulan; akrabasından bir kadınla evlenir. Hokkadan yazı yazdığını görmek; nikaha işarettir.
Ebu Said'ül Vaaz'a göre: Rüyasında bir hokka yahut divit bulduğunu görenin, yazı yazmak hususunda akranından üstün olur. Divit veya hokka alan; sanat erbabıysa işinden fayda görür. Bir hokka satın alan; münasip bir cariye satın alır. Içinde likasıyla beraber bir hokka bulan; hayırsever bir kadınla evlenir. Divit veya hokkadan bir şey bulaşmasının dört yorumu vardır. Bunlar: Hayır, haber, menfaat ve sabır. Elbisesi bulaşmaksızın üzerine mürekkep yayıldığını gören; şan ve şerefe kavuşur. Elbisesinin bulaşması, baras hastalığına delalettir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..