Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Denizler gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Denizler gormek tabiri

Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada deniz görmek mutlaka halife, devlet reisi veya faziletli bir alimle tabir edilir. Denizi saf, durgun, düzgün görmek; adaletli bir idareciye, bulanık görmek zalim bir melike işarettir. Sakin bir denizden su içmek, adil bir devlet başkanından yahut yardımcısından hayır görmektir. Denizin tamamını içen, layıksa büyük bir mülkün sahibi olur. Halktan birinin bu rüyayı görmesi büyük hayırdır.
Ibn-i Sirin rahmetullah diyor ki: Denize girip karnına kadar battığını ve çamura bulandığını gören, devlet başkanı veya hükumet yüzünden sıkıntıya düşer. Denizde yüzememek, hapse delalettir. Denizde boğulmak üzere olduğu halde kimse tarafından kurtarılmayan, ayrıca sahili de göremeyen hükumetin şerrine uğrar. Bu musibetten kurtulamaz. Denize batıp sonra kurtulan; dünya işlerinde sıkıntıya düşer. Fakat, bir müddet sonra selamete çıkar. Denizi uzaktan görüp yanına yaklaşmaya çalışan; ümit ettiği şeye kavuşamaz. Denizin üzerinde ayakları ıslanmadan yürüyen cehennem ateşinden kurtulur. Dinin en iyilerinden olur.
Kirmani demiştir ki: Denizden soğuk su içenin, biriyle düşmanlığı ve davası olur. Sayet rüya sahibi alimler sınıfından ise, ilmi artar. Devlet reisinin yakınında yer alır ve onun itimadını kazanır. Denizden sıcak su içmek musibete düşmeye, kederlenmeye işarettir. Hele içtiği suyun lezzeti ve kokusu kötü ise, düşmanına mağlup olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..