Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Karın gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Karın gormek tabiri

Danyal (A.S.) buyurmuştur ki; karnın içi ve dışı maldır. Karnının büyüdüğünü yahut güzelleştiğini görenin, malı artar.
Ibn-i Sirin diyor ki; Bu rüya evlatla yorumlanır. Karnın büyümesi veya güzelleşmesi, evlat sayısının artmasıdır.
Kirmani'ye göre, karın rüyası akrabaya delalet eder. Karnının küçüldüğünü veya şeklinin bozulduğunu görenin, akrabaları azalır.
Karnının yarılıp yıkandığını gören, Cenab-ı Hakk'ın rızasını kazanır, yardımına mazhar olur, doğru yola yönelir, dünya ve ahirette selamet bulur, şeytan şerrinden ve düşmanından korunur. Karnının yarılıp içinden kız veya erkek çocuk çıktığını gören, hayırlı bir evlada kavuşur.
Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyada karnın şişmesi; mal, bir rivayete göre meşakkat, sıkıntı yahut musibettir, felakettir.
Ismail'el Eş-as diyor ki; Karının delinmiş olduğunu gören, ailesinden emin olmaz. Karnında yenilecek bir şey görenin ailesi, malından çalar. Karında bir noksan olmadığı halde boş görmek; ibadet, mal kaybı ve oruçtur. Ağrıdığını gören, ailesi ve akrabaları tarafından sevilir.
Cafer-i Sadık buyurmuştur ki: Rüyada karın görmek; şunlarla tabir olunur. Ilim, gönül, yaşayış ve evlat. Karnındaki yaralardan kan ve irin aktığını gören, ulemadan ise, ilmiyle hareket etmez. Ailesinden biri hastalanır. Zenginse, zarar eder, fakirse zarureti artar. Bu yara ve çıbanlarda akıntı yoksa, uğranılacak üzüntüler daha hafif olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..