Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Köle gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Köle gormek tabiri

Esaret altında bulunmak ta köle olmak gibidir. Kölesini azat ettiğini görmek; ya o kölenin vefatıdır yahutta azatlık gibi hayır ve menfaattir. Genç kölesinin büluğ çağına geldiğini görmek; onu azat etmektir. Köleyi bağlayıp dövmek te böyle yorumlanır. Kölelerle konuştuğunu görenin, malı artar. Köle satın almak; hayırdır. Bir rivayete göre, köle satın almak; üzüntü, satmak; menfaattir. Selamettir.
Kendini satılan köle görmek; iyi değildir. Bazı tabirciler bu rüyayı, fakirlik, alçaklık ve zahmetle yorumlamışlardır. Rüya sahibinin davası varsa kaybeder.
Kirmani'ye göre rüyada köle görmek; müjdedir. Bir köle aldığını gören ise, şer bir haber duyar.
Rüya aleminde birçok cariyeyi bir arada görmek; hayır, menfaat, servet ve saadettir. Sayet, rüyayı gören hayatta da bunlara malikse; yorum daha kuvvetlidir. Bir veya birkaç cariyeyi çıplak yahut azaları noksan bir halde görmek; iyi değildir.
Kirmani şöyle diyor: Cariye görmek; bereketli bir senenin habercisidir. Beyaz bir cariye aldığını gören, memursa; vazifesinde yükselir. Azl edilmişse; yerine döner. Tüccarsa kazancı artar, fakirse, zengin olur. Sarı bir cariye satın aldığını gören, arzusuna güçlükle nail olur. Bir rivayete göre hastalanır. Siyah cariye; sıkıntıdan kurtulmaktır.
Hangi ırktan olursa olsun cariye satmak; sıkıntı ve ihtiyaçtır. Kıymetli bir şeyi satmaktır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..