Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Abdest gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Abdest gormek tabiri

Rüyasında saf su ile abdest alıp tamamladığını gören; üzüntüden, borçtan, hastalıktan, günahtan ve korkudan kurtulur. Her bakımdan selamete çıkar. Hulasa bu rüya elbette hayırdır. Abdesti tamamlayamayan, arzu ettiği işi neticelendiremez. Abdest alınması caiz olmayan bir şeyle abdest almak da abdesti tamamlayamamak gibi tabir edilir. Bir kavle göre bal veya sütle abdest almak, din hususunda iyidir.
Sıcak su ile abdest alan, kedere düşer ve bundan kurtulması ümit edilir. Abdest almak istediği halde suyun mevcut olmadığını görenin, arzusu güçlükle yerine gelir. Cünup olup abdest aldığını gören, çok zor bir işe girer.
Abdulgani'en Nablusi demiştir ki: Abdesti varken abdest alan; ni'met üstüne ni'mete, rahmet üstüne rahmete nail olur. Rüya aynı zamanda büyük bir makamın habercisidir. Abdest almak ihtiyaçtan kurtulmak ve murada erişmektir.
Namaz için abdest alan, düşmanından ve korktuğu şeyden muhafaza olur. Abdest alıp namaza başladığını gören, üzüntüden kurtulup, Cenab-ı Hakk'a hamdeder. Abdestsiz namaz kılmak; toplumun bütün fertleri için zorluğa işarettir. Namaz kılınması caiz olmayan bir yerde abdestsiz namaz kılan, arzusuna ulaşamaz. Yatağından kalkmadan yattığı yerden abdest alan; ya karısından yahutta bir dostundan ayrılır. Oturduğu odada abdest alan, o odada iskan etmez. Çarşıda veya hamamda abdest almak; Allah-ü Teala'nın gazabına delalettir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..