Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Mest gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Mest gormek tabiri

Rüyada mest görmek, hizmetçiye, mala ve kötü şeylerden korunmaya, silah da olursa düşmandan korunmaya delalet eder. Iki mest giydiğini gören kimse denizde veya bir binek üzerinde yolculuk yapar. Çünkü mestli ayak yerden korunur.
Sıkı mest giymek üzüntü ve sıkıntıya ve borç ile aranmaya dela let eder. Bazan da dar mest ayağa vurulan bukağıya delalet eder.
Bir kimse mestini çıkardığını görse ondan üzüntü ve sıkıntı gi der. Atkı ile beraber mest giymek, rütbenin üstünlüğüne ve rızıkm ge nişliğine delalet eder. Bazı tabirciler, mesti kışın evvelinde görme! hayra, sonunda veya yazın görmek, üzüntü ve kedere delalet eder, de diler.
Mestinin kuyuya düştüğünü yahut yandığını görse, hanımı ölür. Rüyada görülen yeni mest ile beraber silah yoksa, devamlı üzüntüye delalet eder. Mest sıkı ve dar olursa, rüyayı görenin borcundan dolayı aranmasına delalet eder. Geniş olursa mal yönünden üzüntüdür. Eski olursa muhafaza ve korunmasının zayıflığıdır. Mest, yabancı mal yahut yolculuktur.
Bir kimse giyemediği halde mest görse, yabancı kavimlerden mala nail olur. Mest tabirde korunmaya delalet ettiği zaman onun zayi olması, rütbesinin gitmesine delalet eder. Borç ve üzüntüyle tabir edildiği zaman, onun zayi olması, üzüntü ve borçtan halas olmaya delalet eder. Rüyada yalın ayak mest giydiğini gören uzak yahut yakın bir yere yolculuk yapar. Ya da bir kızla evlenir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..