Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Alın gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Alın gormek tabiri

Rüyada alın görmek, kişinin insanlar arasında rütbe ve makamına, sözünün geçerli ve tesirli olduğuna delalet eder.
Alında görülen, kırık v.s. gibi kusur ve ayıbın görülmesi rütbe ve heybetinde ve sözün geçerliliğindeki noksana delalet eder.
Alnında ceviz, badem ya da ondan büyük veya küçük bir fazlalık görse, bir erkek çocuğu olur ve çocuk ailesinin büyüğü olur.
Alnının demir, bakır veya taştan olduğunu görse, bu rüya, polis ve şehrin idarecisi ve geçimini utanmazlık ve yüzsüzlükle temin eden kimseler için makbuldür. Bu rüya, bunların dışındaki insanlar için, halkın nefretini kazanmalarına delalet eder.
Bir kimse başkasının alnının darlaştığını görse, o kimsenin güzel olan ahlakının kötü olmasına delalet eder. Yine başkasının alnının fazlaca genişlediğini görmek, o kimsenin akıllılığından sonra ahmaklığına, ilimden sonra cehalete düşmesine delalet eder.
Bazen da alın, cömertlik ve cimriliğe delalet eder. Alnının siyahlanmış ve dağlanmış olduğunu gören kimse, cimri olur ve Allah'ın hakkını ödemez.
Alnının güzel ve nuranî olması sadaka vermeye ve yardımlaşmaya delalet eder.
Bazen da alın, seccade v.s. gibi insanın üzerinde secde ettiği şeye delalet eder. Alnın büyüklüğü veya demirden olması namazda içtihada yahut utanmazlığa delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..