Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Ağaç çiçekleri gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Ağaç çiçekleri gormek tabiri

Ağaçların mevsiminde çiçek açtıklarını görmek; hayır, menfaat ve murattır. Bu çiçeklerin toplanmış olduklarını görmek de, iyidir. Fakat, yorum ağacın üstündeki çiçekler kadar kuvvetli değildir. Bu çiçeklerin beyazı kırmızıdan, kırmızısı sarıdan daha hayırlıdır.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Nar çiçeği; gelin, yeni zevce ve güzel cariye ile ifade edilir. Erik, zerdali, kayısı, armut ve ayva çiçekleri; rüya sahibinin işiteceği güzel kelam ile tabir olunurlar. Bu yorum, ağacın yüksekliği, güzelliği çiçeklerin renk ve güzellikleri ile orantılıdır, mütenasiptir.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyasında bir ağacın çiçeğini koparıp yediğini gören -mevsiminde ise- o ağacın temsil ettiği kimseden güzel söz işitir. Bir rivayete göre, o şahıstan hayır ve menfaat sağlar. Bu çiçeklerden birini kokladığını gören, o ağacın mensup olduğu kişi tarafından övülür.
Bazıları demişlerdir ki: Vaktinde ve diri ağaç çiçekleri görmek; umumiyetle iyidir.
Yerde biten bütün çiçekler güzel duygular uyandıran bir hatırayı ifade eder. Ayrıca emele ulaşmaya delalettir. Bir kısım tabircinin bu görüşüne bazıları itiraz etmişler ve mevsimi haricinde çiçek görmeyi iyi saymamışlardır. Başkaları ise bu rüyanın bazen hayra, bazen şerre işaret edeceğini söylemişlerdir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..