Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kalça gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kalça gormek tabiri

Bu rüya kazanç, mal, iş, menfaat ve geçimle tabir olunur.
Kirmani demiştir ki; Mak'adında acı veren bir şey gören, musibete düşer. Bir mak'adı diliyle yalayan, dinden uzak birini över. Makadını sağlam ve temiz gören, devamlı bir işe sahip olur ve menfaat bulur. Kalçasının büyüdüğünü görenin karı ve malı artar. Küçülmesi ise, bunun tersidir. Makadında yara, çıban gibi bir şey görüp, üzerine oturamayan; işinde sebat edemez. Kalıcı olmaz. Memursa azledilir, tüccarsa zarara uğrar. Mak'adına diken veya iğne battığını gören, işinde kıskanç birinin şerrine uğrar. Çamurlu pis bir yere oturduğu için kalçasının bulaştığını gören; harama meyleder.
Salimi demiştir ki; Rüyada oturak yeri (dübr) görmek; para kesesi, mahzen, mal, dükkan ve rahat bir makamla tabir olunur. Buradan münasip olmayan bir şeyin çıktığını yahut girdiğini görmek; hayırsızdır. Güzel bir koku çıkması ise, halk arasında iyi bir isim yapıp övülmeye delalettir. Fena koku tersidir.
Bu organını ve etrafını temiz görmek; şerefli bir makamla tabir edilir. Pis görmek, bunun aksidir. Burada yara ve çıban görmek; yorgunluk ve geçim sıkıntısıdır. Büyük görmek ise, zenginliktir. Çok küçük olması ticarette zarardır. Iki mak'adı olanın; menfaat sağlayacağı iki işi olur. Bu organının önde olduğunu görenin, işi, geçimi ve geçim usulü değişir.
Kirmani'ye göre mak'ad (dübr) görmekte beis yoktur. Rüya sahibi ihtiyacından kurtulur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..