Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kafirler gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kafirler gormek tabiri

Rüyasında hanesine kafirlerin girip, kendisine fenalık yapmak istediklerini görene, düşmanları kötülük yapmak isterler. Kafirlerden biri tarafından esir edilen, şiddetli bir üzüntüyle karşılaşır. Kafirlerin yanında rehin olduğunu gören, ya önce küfre sapar, sonra doğruyu bulur yahutta vefat eder. Müslümanken kafir olduğunu gören, küfre meyleder. Bir müşrikin müslüman olduğunu ve onun ölümden bahsettiğini görmek; müslüman olarak öleceğine işarettir. Sayet konuşmaları dine aykırı ise, Islama muhalif olacağına delalettir. Müslüman olsa bile, bunda sebat etmez. Kalıcı olmaz.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor; Rüyada bir müşrikin Cennete girdiğini yahut Kıbleye dönerek Namaz kıldığını veya Allah'a şükreylediğini vb. bir hal görmek; onun müslüman olacağına işarettir.
Cafer-i Sadık'a göre, dindar bir insanın rüyasında müşrik görmesi; ilim sahibi olacağına ve düşmanına galip geleceğine işarettir. Dinden uzak bir insanın aynı rüyayı görmesi, batıla sapmış insanlarla ahbaplık edeceğine delalettir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..