Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kadınlar gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kadınlar gormek tabiri

Rüyada ihtiyar kadın görmek; dünya ile tabir olunur. Ihtiyar bir kadının kendisine doğru geldiğini ve iltifat ettiğini görene, dünya teveccüh eder. Talihi yaver gider. Vücudu; çirkin, azaları; noksan, ihtiyar bir kadının arkasını dönüp gittiğini gören; dünya ni'metlerinden uzak kalır. Ihtiyar kadınla şakalaştığını ve onu sevdiğini görenin, dünya malına rağbeti çok olur. Ihtiyar kadınla aralarındaki sevgi derecesinde dünyadan istifade eder.
Saçları karışık, çirkin ve pis bir kadın; din ve dünya hayatı için hayırsızdır. Rüyada güzel bir kadınla beraber olan, onunla sohbet eden, odasına giren, bereketli bir sene geçirir, sevinir. Fakirse, zengin olur. Hapisteyse kurtulur. Dine ait bir konuda, bilhassa tanıdığı bir kadının emir ve yasakları bildirdiğini görmek; din ve dünya hayatı için hayır ve saadettir. Bir memlekette çok sayıdaki kadının bir yere nakledildiklerini görmek; o bölgeye işçilerin geleceklerine işarettir. Bir kadınla can sıkıcı tartışmalar yapan, bundan dolayı nefret hissi duyan, elindeki ni'meti kaybeder. Rüya sahibi memursa, azledilir. Îtibar kaybına uğrar. Sayet bu kadınla tekrar barışırsa eski durumuna yeniden kavuşur. Tanımadığı bir kadını, saçları dağınık ve çirkin bir halde görmek; mal kaybıdır. Kadın güzelse, malına tekrar kavuşur.
Kirmani demiştir ki: Bir kadını öptüğünü görenin elinden mal çıkar. Bir kadınla münasebette bulunmak; hayra yorulmaz.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..