Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Imam gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Imam gormek tabiri

Bir cami veya mescidde vazifeli imam görmek; yüksek seviyedeki idarecilerle, mahalle imamı ise halkın yararına çalışan bir kimseyle tabir olunur. Bu rüya her bakımdan hayırlıdır.
Bir camiye imam olduğunu gören, o camiin büyüklüğü ve ma'muriyeti nispetinde itibar, nüfuz ve makam sahibi olur. Büyük camilerde imam olduğunu gören, devlet başkanına yakın olur. Böyle bir vazife için ehil değilse bile, büyüklerden yardım görür.
Mahalle veya köy mescidine imam olan, o bölge ahalisi arasında nüfuz kazanıp onların din ve dünya işleri hususunda sözü geçer. Herhangi bir camie imam olup, namaz kıldıran; kullara hizmet eder. Bu hizmeti sayesinde hayır ve sevap kazanır. Fakirse, zengin olur. Zenginse, malı artar. Serefi noksansa, itibar kazanır. Imam olup namazı usulünce kıldıran; halka faydalı olacağı büyük bir mevkie gelir. Bu rüya elbette saadet, hayır, menfaat ve mertebedir. Yorumda rüya sahibinin mal ve liyakatı dikkate alınır.
Imam olarak namaz kıldırdığı sırada yüksek sesle mükemmelen Kur'an okuyan kimse, geleceği makamda veya başlayacağı işte muvaffak olur. Kur'an'ı doğru okuyamamak bu yorumun tersidir. Namaz kıldırdığı sırada sessiz okunması icap eden yerde yüksek sesle, sesli okunması gereken yerde sessiz olarak dua okuyan; elde edeceği nüfuz sayesinde halk arasnda bid'at çıkarır. Dinde bozgunculuk eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..