Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Inci gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Inci gormek tabiri

Danyal (A.S.) buyurmuştur ki: Rüyada inci görmek; evlada işarettir.
Ibn-i Sirin demiştir ki: Inci, güzel bir cariyeye veya zevceye delalettir. Birçok inciye malik olduğunu gören, büyük mal ve ni'mete nail olur.
Bazı tabircilere göre, dizili olmayan inci; Kur'an'la, dizili inci ise, ilim ve hikmetle yorumlanır. Inci yediğini gören, Kelam-ı Tevhid veya hikmet ile gizlenir yahut Kur'an'ı unutur. Rüyasında inciyi ateşe atan, ehil olmadığı halde ilim ve hikmet öğretmeye kalkar. Inci bulanın, güzel bir evladı olur. Iri bir inciye sahip olmak; büyük mala, onu satmak; ilme delalettir. Bu rüya hayırdır. Incisini ayağının altına atan, kızını ona layık olmayan biriyle evlendirir. Sayet bu inci kırılırsa, kızı vefat eder veya eşinden ayrılır. Rüyasında delik bir inci bulanın, kızı olur. Inci delik değilse, doğacak çocuk erkektir.
Kirmani diyor ki: Diziyle inci bulan, Kur'an okur ve öğretir. Bir rivayete göre inci, ilim öğrenmek ve öğretmektir. Tane halinde bir takım inci bulanın, evlatları ve hizmetkarları çok olur. Berrak suda iri ve yuvarlak inciler görmek; güzel bir eş ve cariyedir.
Bir kısım tabirci, iri taneli inciyi rızkla yorumlamışlardır. Bağlı ve kutu içinde kapalı inci, üzüntü ifadesidir. Inci yutan, ilim ve hikmet sahibi olur. Ağzından inci çıktığnı görmek; vaaz ve takvadır. Çöplük gibi bir yerde dökülmüş inciler gören, ilimle alay eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..