Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Ilaç gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Ilaç gormek tabiri

Rüyada bir hastalık sebebiyle ilaç içip iyileşmek; dindarlığa işarettir. Rüya sahibi din ehli değilse de, dünyası mamur olur. Halka ilaç yapmak; onlara iyilik etmeğe delalet eder.
Kirmani demiştir ki: Rüyada ilaç içmek; hayır ve menfaattir. Içtiği ilaç sebebiyle, kuvvetini kaybedecek derecede ishal olan, hastalanır. Ilacın tesiriyle aklını kaybeden, üzüntüden kurtulur.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada sarı renkli her içecek, hastalığa işarettir. Ishale sebep olan her ilaç, şifa habercisidir. Acılığı sebebiyle istemeyerek ilaç içmek; çabuk geçecek hastalığa delalet eder.
Göze ilaç koymak; dindarlığa, tedavi amacıyla gözü ilaçlamak; dünya işleri için ağlamaya işarettir.
Enfiye çekmek; şiddetli bir gazabı haber verir.
Temiz ve iyi yağ ile ovalanmak; güzel bir şöhrete delalettir. Kötü yağ kullanmak; bunun aksidir. Tabirciler yağı gamla yorumlamışlardır. Birini yağla ovaladığını yahut ovalandığını gören; yalan söyler veya dedikodu yapar. Yüzünü yağlı gören, hergün oruç tutar. Başın lüzumundan ziyade yağlanması veya yağın yüzün üstünden akması üzüntüdür. Rüyada güzel bir tabip veya sağlıkçıyı görmek; iyidir. Fakat görülen şahsın çirkin olması halinde rüya hayra yorulmaz.
Bazılarına göre yağ ve yağ nev'inden ilaçlar, hile ve dalkavukluktur. Başın az miktarda yağlanması iyidir. Zinete delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..