Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Iğne gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Iğne gormek tabiri

Rüyada iğne gören, dine yönelip selamete çıkmak ister. Elimdeki iğneyle bir şey dikenin, işleri düzelir. Haceti görülür. Iğnesinin kırıldığını yahut yamulduğunu görenin, işleri bozulur. Iğneyi yiyenin işleri, hayırla neticelenir. Fayda temin eder. Arzusu yerine gelir.
Ebu Said'ül Vaaz bu rüyayı, sevilmeye, beraber olunmaya değer, etrafındakilerin kurtuluşuna vesile olan sağlam bir şahısla yorumluyor. Iğnede iplik varsa, bu beraberlikten menfaat hasıl olur. Iğne yiyen, sırrını, muhafaza edecek bir adama açar.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Rüyasında kendisine biri tarafından iğne verilen kişi, o şahıstan işleri için yardım görür. Yanında birçok iğneler görenin işleri iyi olur.
Kirmani demiştir ki: Rüyada iğne bulmak; işlerin topyekun düzelmesidir. Iplikli bir iğne görenin yahut iplikli bir iğneyle dikiş dikenin dağınık işleri toparlanır. Dikiş diktiği iğnesinin kaybolduğunu veya çalındığını gören, arzusuna kavuşamaz ve işleri bozulur. Iğnenin kırılması, eğrilmesi veya alınması da böyle yorumlanır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..