Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Minare gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Minare gormek tabiri

Bu rüya, devlet idarecileriyle ve hakimlerle yorumlanır.
Ibn-i Sirin minare görmeyi, tamir etmeyi ve onu inşa etmeyi, hayırla, hayırlı insanlarla ve böyle bir toplulukla yorumluyor. Minare yıkmak ise, iyi değildir. Rüya sahibinin kötü amelleri yüzünden bir Islam cematinin dağılacağına işarettir. Bir minarenin sebepsiz yere devrilmesi, harap olması; oradaki halkın dağılmasına veya müezzinin vefatına delalettir.
Kirmani bir bölgeye yeni bir minarenin yapılmasını, o civara büyük bir zatın gelmesiyle yorumluyor. Minare alemi bakırdan ise, devrin idarecisi zalimdir. Gümüş veya altın alem, merhametli bir idareciye işaret eder. Ağaç alem-i minare; devlet idarecisinin kararsızlığına, gaddarlığına ve yalancılığına delalet eder.
Ibn-i Fuzale'ye göre taş minare; sultan ile, kerpiç minare; onun yardımcıları ile, tahta minare ise; alçak bir adam ile tabir olunur. Minarenin üzerinde yemek görmek; devletin zulmüne işarettir. Minarede kandil sıraları dizildiğini görmek; o bölge hakiminin kudretindeki artışı ifade eder. Bu sıraların kaldırıldığını gören padişaha yakın olur.
Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla yorumluyor. Sultan, kıymetli bir insan, imam ve müezzin.
Abdulgani'en Nablusi'ye göre minare görmek; halkı hidayete davet eden bir şahısla tabir edilir. Minarenin yıkılması; böyle bir şahsın vefatına, isminin unutulmasına işaret eder yahutta o bölge halkı arasında ikilik çıkar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..