Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kuyumcu gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kuyumcu gormek tabiri

Rüyada, kuyumcu veya işlenmiş altınları satan kimseyi görmek, sürur'a; bazan da bu rüya, hakkı batıl ile meze eden kimseye delalet eder.
Rüyada kuyumcu görmek riya, yalan, yaramazlık ve hilekarlık yapmaya delalet eder. Kuyumcu. görmek, bazan şiir söylemeye veya birtakım cümleleri bir araya getirmeye, bazan da ilim, hidayet, sevinç, evlenmek ve evlada delalet eder. Kuyumcu, kendisinde hayır olmayan şerli ve yalancı bir kimsedir. Zira o erittiği şeylerin duman ve ateşi içerisinde konuşur.
Kuyumcu, secde yapmak ve Kur'an okumak gibi iyi halliliğine delalet edecek bir halde görse, dokuyucuya, rüya tabircisine ve bir şeyden diğer bir şey'çıkarmak san'atmı bilen herkese delalet eder.
Rüyada tanımadığı kuyumcuyu görmek, sözü dilediği kalıba döken ve yalan söz uyduran kimseye delalet eder. Rüyada altun ve gümüşü ateşten çıkarıp sonra yine ateşe sokup kızdırdığını gören kimsenin, yalancı olduğuna ve halk araşma fitne soktuğuna delalet eder. Altun ve gümüş üzerine mücevher yerleştirdiğini gören kimse, şerle başlayan ve hayırla biten tehlikeli bir işte insanların arasını ıslaha çalışan birisi olduğuna delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..