Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Delikanlı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Delikanlı gormek tabiri

Rüyada güler yüzlü, orta boylu, itaatkar bir delikanlı, maksada ulaşmaya ve sevinmeye işaret eder.
Bir rivayete göre; gönülden sevinilecek müjdedir. Fakat, bazılarına göre bu rüya, düşmanla tabir olunur. Eğer delikanlı çirkinse, mutlaka düşmandır. Bir kısım tabirciler de çirkin görünüşlü ve kaba saba kıyafetli delikanlıyı üzüntü ve kederle yorumlamışlardır.
Rüyada bilinen bir delikanlıyı sevinç içinde görmek; hayır ve ni'mettir. Onda ayıp ve noksan bir hal görmek; bu yorumun zıddıdır. Sayet delikanlı meçhul biri ise, düşmanla veya müjdeyle tabir edilir.
Ebu Said'ül Vaaz rüyada delikanlı görmeyi düşmanla yorumluyor. Delikanlı beyaz tenli ise; düşman gizlidir. Esmerse; düşman zegin, sarı ise; ihtiyardır. Bir delikanlının ardından giden düşmanına galip gelir.
Tabirciler arasında yorumu ihtilaflı rüyalardan biri de, delikanlı olmaktır. Bazılarına göre rüyasında delikanlı olduğunu gören; sevinir ve feraha çıkar. Fakat, bir kısmı için, rüya sahibinin dininde ve dünyasında eksikliğe işaret eder. Bazen de rüyayı gören vefat eder yahut hırsları ve istekleri yüzünden yakın dostları kendisine düşman olur.
Çocuklukla delikanlılık arasında bulunan ve sıbyan denilen çocukları görmek de delikanlı rüyası gibi tabir edilir. Bunlarda görülen güzel ve çirkin haller yorum sırasında dikkate alınmalıdır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..