Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Değirmen gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Değirmen gormek tabiri

Ebu Said'ül Vaaz su değirmenini, idare etme sanatında başarılı, kararlarında isabetli, aynı zamanda çok zengin bir adamla yorumluyor. Değirmenin çarkının kırılması; sahibinin vefatına işarettir. Değirmende un öğütmek; hayır ve menfaattir. Bu rüyayı gören kişi, başkalarına da faydalı olur. Değirmenin bozulduğunu, bu yüzden işlemediğini yahut taşının çalındığını görmek; değirmen sahibinin bir zarara uğrayacağına veya hastalanacağına delalettir. Değirmenin dönmesi; yolculuğa, rızkın toplanmasına, bir rivayete göre harbe delalettir.
Ibn-i Sirin (rahmetullah) diyor ki: Rüyada değirmen görmek; düşmanlık ve savaş işaretidir. Sahibi bilinmeyen değirmen, umumi bir harbe delalettir. Değirmen rüya sahibinin tanıdığı birine veya bizzat kendisine ait ise, düşmanlık bu iki kişi arasında vuku bulur. Değirmen taşının buğdaysız ve boş olarak dönmesi; yolculuktur. Değirmen taşının buğday veya başka bir hububat üzerinde dönmesi ise, umumi halin şöyle böyle devamına işaret eder.
Kirmani'ye göre, rüyasında değirmen taşının demirden veya bakırdan olduğunu görmek; şiddetli bir düşmanlık ve savaştır. Değirmen taşının şişeden olması, kadınlar yüzünden halk arasında meydana gelecek düşmanlığa işaret eder. Su değirmenini eliyle çeviren işlerini kimseden yardım almadan yürütür.
Cafer-i Sadık (R.A.), değirmen rüyasını beş türlü tabir eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..