Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Delilik gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Delilik gormek tabiri

Rüyada divane olduğunu görmek; faizden kazanılacak haram mala işarettir. Bazı tabircilere göre, zenginliğe delalet eder. Saraya tutulup aklını kaybedenin; ya malı yağmalanır, ya belaya çatar, ya büyülenir. Herhalde bir musibete uğrar. Fakat, bir rivayete göre ehil ise, yüksek makamlara gelir, izzet ve hüküm sahibi olur. Yahut mirastan elbise giyer. Sıbyan denilen çağdaki bir çocuğun deliliği, babası için mal ve zenginliktir. Delirmiş bir kadın ise, o yılın feyizli, bereketli ve ucuz olacağına delalet eder.
Kirmani bu rüyayı, alim ve hiddetli bir idareci, azgın hayvan, dini bozuk biri, edepsizliği ile tanınan adam ve inatçı düşmanla tabir eder. Mecnunda çirkin bir hal görmek bu yorumda zikredilenlerin birinin vereceği zarara işarettir. Mecnunun hareketinden zarar görmemek selamet ve emniyete delalettir.
Bazı tabircilere göre, yanındaki mecnundan korktuğu halde zarar görmemek; düşman şerrinden muhafaza olmaktır.
Delirmiş bir kadın dünya ile tabir olunur. Böyle bir kadının rüya sahibine yüzünü dönmesi, feyizli ve bereketli bir seneye işaret eder. Bazı tabircilere göre rüyayı gören, dünyaya teveccüh(*) eder. Kadından korkarsa, eline mal geçer. Delirmiş bir kadından bir şey almak çok hayırlıdır. Arkasını dönüp giden bu kadını takip ettiği halde yetişemeyen; dünya ni'metlerine talip olmasına rağmen, onlardan mahrum kalır. Yetişirse dünyadan istediklerini alır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..