Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Erkek gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Erkek gormek tabiri

Rüya aleminde tanınan bir erkek görmek hayır ve berekettir. Rüya sahibinin gurbette tanıdığı varsa; ya kendi gelir, ya haberi ulaşır. Bildiği bir ihtiyarı rüyasında gören ve onunla konuşanın hayır bereket, mal ve rızkı ziyadeleşir. Saç ve sakalı siyah beyaz kıllarla kaplı, iri vücutlu tanınmış bir erkek; hayır ve berekete delalet eder. Bu şahsın vücudu ne kadar iriyse temsil ettiği hayır ve bereket o nispette büyük olur. Meçhul, bilinmeyen bir ihtiyar, insanın eline geçen herhangi bir şeye işaret eder. Bu ihtiyarın haşmet, heybet ve vekarı ne derece çoksa; hayır da o kadar büyüktür. Rüya sahibi bütün arzularına vasıl olur. Fakat, saçı sakalı tamamen ağarmış, hiç siyahı kalmamış bir ihtiyarın ifade ettiği hayır; daha az ve zayıftır.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüya aleminde ihtiyar görmek; dört surette tabir olunur. Bunlar: Hayır, bereket, ihtiyacın karşılanması ve emniyettir.
Rüyasında şerefli bir ihtiyarın kendisine doğru geldiğini görene; hayır ve bereket öyle gelir. Böyle bir ihtiyarın iltifatına ve hitabına muhatap olanın; işleri yoluna girer, maksadına nail olur. Bu ihtiyardan kaçan, ona arkasını dönen yahut onun kendisine sırt çevirdiğini gören; hayır, bereket, emniyet ve maksadından uzaklaşır.
Rüyasında tanıdığı veya bilmediği genç yahut orta yaşlı bir erkeği, bütün azaları yerinde, güzel yüzlü ve tebessüm ederken görmek; hayırdır.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..