Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Baş gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Baş gormek tabiri

Rüyada görülen baş, insanın reisliği, elinin altında bulunduğu efendisi ve sermayesidir.
Bir kimsenin rüyada başını bulunduğu halden daha büyük olduğunu görmesi, babasının şanının artmasına delalet eder. Başının büyüklüğü şerefinin fazlalığına, küçük de noksanlığına delalet eder.
Bir kimse rüyada kendisinin iki yahut üç başı olduğunu görse, eğer mücadele halinde ise düşmanına galip gelir, fakirse zengin olur, zengin ise salih bir evlada nail olur. Bekar ise evlenir ve murad ettiği şeye nail olur. Bir kimse başını açık olarak görse itaattan çıkarak rabbisine asi olur.
Bir kimse kendisini baş aşağı asılmış görse, bedbahtlık ve serzeniş için ömrü uzun olur. Bu tabir Harut ve Marut kıssasına göredir.
Bir kimsenin başını aşağı sarkıtıp, bükülmüş görmesi o kimsenin hata ve günahını itiraf ederek halini düzeltmeye yöneltmesine delalet eder. Bu rüya tabirce o kimsenin uzun ömürlü olduğuna da işaret eder.
Bir kimsenin rüyada kendisini halk içerisinde yahut sultanın yanında başını aşağı eğmiş görmesi, onun hata ve günah işlemiş ve pişman olmuş olmakla tövbe etmek arzusunda bulunduğuna, eğer tüccar ise malca halinin güzel olmasına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..