Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Beygir gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Beygir gormek tabiri

Rüyada beygir insanın sa'y ve gayretidir. Beygirlerin büyükleri dünya işlerinin faziletlisidir.
Denilmiştir ki: Beygir, kadın ve zevcedir. Bundan dolayı bir kimse beygirle uğraştığını fakat onu tutamadığını görse, o kimsenin hanımının zalim ve şerli olmasına delalet eder. Rüyada beygirinin konuştuğunu görse, hanımı tarafından mala nail olur ve şanı yücelir. Beygirinin cima ettiğim gören kimse, zevcesine meşru bir şekilde hizmette bulunur ve zevcesi de bu hizmetten dolayı kendisine teşekkür etmez ve razı da olmaz.
Bazı tabirciler de, beygir, yolculuktur, demişlerdir. Bundan dolayı bir kimse beygirin sırtında gittiğini görse uzak bir yere yolculuk yapar ve hanımı tarafından hayra nail olur. Beygirine binip yer ile gök arasına uçtuğunu görse, hanımıyla beraber bir yolculuğa çıkar ve kadr-u kıymetleri yüksek olur. Beygirinin toprakta ve çöplükte yuvarlandığını görse o kimsenin çalışma ve, gayreti fazla olur ve malı da ziyadeleşir. Beygirinin kendisini ısırdığını görse, hanımı kendisine hainlik eder ve hakkında riayetsizlik göstermeğe devam eder.
Beygirinin öldüğünü gören kimsenin hanımı ölür. Beygirinin suda boğulduğunu gören kimse ölür .ve onun üzerine gelecek bir beladan korkulur. Bir kimsenin beygiri çalınsa, o adam hanımını boşar. Beygirinin zayi olduğunu gören kimse, hanımı hakkında kötülük ve bühtan eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..