Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Usta gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Usta gormek tabiri

Rüyada ustayı görmek, fakirlik ve zenginliğe delalet eder. Bazan yolculuk ve geçim hususunda tereddüt etmeye ve başkasının üzüntü ve kederini almakla beraber sabır ve sebat etmeye delalet eder. Bazan sözleri birleştirmeye ve onları güzelleştirmeye veya helali haramla karıştıran kimselere delalet eder.
Bazan —hiç bir iş yapmayan— ustayı görmek, faydalanılacak bir şeyde insanların bazısını bazısına teşvik eden kimseye delalet eder. Eğer bir şey yaptığı görülürse, her şeyi hakkiyle yapan Cenab-ı Haklan iradesine ve yapılan yerde Allah (C.C.) tarafmdan bir şeyin vaki olacağına delalet eder. Ustanın üzerine toz ve topraktan bir şey düşerse, o ustanın o işten toz ve toprak miktatınca faydalanmasına delalet eder^ Eğer toz ve topraktan üzerine bir şeyler düşmemişse çalışmasından onun fayda görmeyeceğine delalet eder.
Bir kimse rüyada bir ustayı, ev ve duvarları temelinden söktüğünü ve bazısını bazısına karıştırdığını görse, o yer halkı arasında irki-lecekleri bir durumun vaki olacağına veya onların öleceğine delalet eder. Eğer ustayı, keserle bir şey yonttuğunu görse, onun bu fiili — ister hayır ister şer olsun — Allah (C.C.) "m fiiline delalet eder. Keser ve rende gibi şeyler insanları kendi tarafına celbeden her şeyin aslma ve özüne nüfuz etmeye delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..