Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Yay gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Yay gormek tabiri

Rüyada yay görmek, yolculuğa veya erkek kardeşe yahut kadın, çocuk ve: «(Bu suretle o, peygamberlere) iki yay kadar, yahut daha yakın oldu da.» (Sure-i Necm, ayet 9) mealindeki ayet gereğince, Allah (C. C.)'a yaklaşmaya delalet eder.
Bir kimse rüyada km içinde bir vay görse, o kimsenin hanımına bir yay sunsa, o hanım kız doğurur. Eğer hamile olan hanımı kendisine bir yay verse, erkek bir çocuk doğurur. Çünkü erkek çocuk babaya teslim edilir, ev ve dükkanda babasının yanında bulunur. Kızı ise anası terbiye eder ve evde anasının maiyetinde bulunur.
Bir yayı kurduğunu ve kendisinin de onunla beraber büküldüğünü gören kimsenin, ömrü uzun olur.
Bir kimse yayı oksuz kurduğunu görse, yolculuğa delalet eder.
Yayının kırıldığım ve kendisi ile beraber silahı olmadığını gören kimsenin, erkek kardeşi veya çocuğu yahut ortağı ya da dostu ölür.
Rüyada yayının el ile tutulacak yerinin kırıldığını gören kimsenin, dostunun veya ortağının yahut erkek kardeşinin ya da çocuğundan yayın delalet ettiği kimsenin, elinin kırılmasına delalet eder.
Yayın elinde kırılmış olduğunu gören kimse, vali ise vazifesinden alınır; tüccar ise, ticaretinde zarar eder.
Bir kimse rüyada genç bir adamın bir yaya kiriş geçirdiğini görse, o kimsenin düşmanının ona söylemek için söz hazırladığına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..