Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Mum gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Mum gormek tabiri

Ibn-i Sirin demiştir ki: Evinde yanan bir mum gören; mevki ve makam sahibi olur. Bir mum yakıp, odasını aydınlattığını gören; o yıl büyük ni'mete kavuşur. Bir rivayete göre, iyi bir evlat sahibi olur. Birinin elinden yanmakta olan bir mum aldığını gören, onun sayesinde sela-met bulur.
Kirmani diyor ki: Elindeki mumun söndüğünü gören, karısını kaybeder. Evli değilse, durumu değişir. Elindeki mumu birinin söndürdüğünü gören, imkanları yüzünden birinin kıskançlığına maruz kalır. Mumun ışığının azalması, rüya sahibinin devletindeki noksana işaret eder. Yanmamış mum; az bir ni'mettir.
Danyal (A.S.) şöyle diyor: Yanmakta olan bir mum; evlat, evlilik, erkek evlat ve gurbetteki yakına kavuşmaktır. Bir ülkede çok sayıda mum yandığını görmek; oradaki idarecilerin adalet ve insafı halkın rahatıdır. Mescid yahut medresede yanan mumlar görmek, halkın ilim ve ibadetle meşgul olacaklarına delalet eder.
Ebu Said'ül Vaaz da yanan bir mumu iyi evlatla yorumluyor.
Cafer-i Sadık'a göre rüya, şunların temsilcisidir: Devlet başkanı, hakim, evlat, düğün, nafiz emir (yerine getirilen buyruk), başkanlık, rahat, sevinç, rızk, zevce ve cariye.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..