Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Lamba gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Lamba gormek tabiri

Rüyada yanmakta olan bir lambayı görmek; başarı makam ve itibardır. Billurdan veya camdan bir lamba gören, Allah'ın yardımına mazhar olup ibadete yönelir. Böyle bir lamba yaktığını gören, büyük hayra ve şerefe nail olur. Sifaya kavuşur, selamete çıkar. Lambayı söndüren, şeref ve makamına kendi eliyle zarar verir. Lambanın kendiliğinden söndüğünü gören, hastaysa; vefat eder. Tüccarsa; zarara uğrar.
Lambanın şiddetli bir rüzgar sebebiyle sönmesi, devlet idarecilerinin o bölgede zulmedeceklerine işarettir. Herhangi bir madenden lamba görmek; o madenin tabirde temsil ettiği zat sayesinde izzet ve devlete kavuşmaktır.
Lamba makinesini bozuk görenin, işleri bozulur. Sişesinin kırık yahut çatlak olması, itibar kaybıdır. Lambanın fitilinin uzun olması, görülecek hayrın büyüklüğüne işaret eder.
Bir şahsın kendisine yanmakta olan lamba verdiğini gören, o zattan menfaat bulur; birine lamba verdiğini gören, ona fayda sağlar. Lambanın kırıldığını gören, vefat eder yahut şerefini kaybeder.
Bazı tabirciler lambayı; güzel bir kadınla yorumlamış-lardır. Lamba bulmak ve almak; evliliktir. Lambayı üfleyerek söndüren, eşini boşar. Bekar bir insanın lambayı bu şekilde söndürmesi, boşboğazlığı sebebiyle gözden düşmesidir. Sönmüş lamba gören, ibadette tembellik eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..