Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Eşkiya gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Eşkiya gormek tabiri

Rüyada yol kesen eşkıya görmek; halka düşmanlık eden şer bir adamla tabir olunur. Böyle bir yol hırsızının, malını ve eşyasını zorbalıkla elinden aldığını gören; şer bir adamla ahbaplık eder. Ondan yardım ve ikram görür. Istifade eder. Rüyasında etrafına eşkıyaların toplandığını fakat kendisinden bir şey almadıklarını gören, ölüm derecesinde hasta olur. Ama, sonunda hastalıktan kurtulur, iyileşir.
Kirmani demiştir ki: Eşkıyaların kendisinden bir şey çaldıklarını görene, biri yalan söyler ve onu aldatır. Sayet bütün eşyalarını alırlarsa rüya sahibi bir musibete duçar olur yahut bir akrabası belaya uğrar.
Cabir'ül Mağribi'ye göre, rüyasında kendisinin, yol keserek birinin eşyalarını aldığını gören; o kimse yüzünden zarara uğrar. Müşkülat çeker. Eşkıya olup, yolcuların mallarını aldığını gören, ağır surette hasta olur daha sonra iyileşir.
Ebu Said'ül Vaaz'ın bu rüya hakkındaki yorumu ise şöyle, rüyasında bir kavim tarafından yolu kesilip eşyası alınan, kendisine zulmedilen, düşmanına üstün gelir. Kendisinin eşkıya olup yol kestiğini ve zalim olduğunu gören; düşmanına mağlup olur ve bir musibete uğrar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..