Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Erkeklik torbaları gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Erkeklik torbaları gormek tabiri

Rüya aleminde erkeklik torbaları görmek, kız çocuklarıyla, mal, maişet, hayat, ana para ve koruma, arka çıkma gibi manalarla yorumlanır. Görülen şey bu sembollere nispet edilerek tabir edilir.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Bu organlar insanın iki kızına işaret eder. Salah ve fesatla yani, dinde iyilik ve kötülük hakkındaki tabirleri onlarla alakalıdır. Bir rivayete göre bu organların büyük olması, düşman şerrinden kurtulmaya delalet eder.
El Salimi'ye göre adı geçen organlarına bir halel geldiğini gören, düşmanına mağlup olur. Onları bir kimsenin elinde görmek de aynı şekilde yorumlanır. Bu azalarının vücudundan acı vermeksizin ayrıldığını veya onları birine bağışladığını gören; bağışladığı şahsın doğacak evladıyla akraba olur. Organlarının koparıldığını görenin, evladı vefat eder.
Kirmani (R.A.) diyor ki: Bu rüya üç türlü tabir edlir. Sükun, evlat ve maişet.
Cabir'ül Mağribi (R.A.) bu rüyayı beş surette tabir ediyor. Bunlar: Yalnız erkek çocuk sahibi olmak, miras, düşmanın üstün gelmesi, az hareket ve emniyetin azalması. Bir rivayete göre bu rüya, kadın akrabalara delalet eder. Organlarının kesildiğini görenin hastası varsa; vefat eder. Başka bir görüş ise, bu rüyayı karı kocanın ayrılmasıyla yorumluyor.
Yine bazı tabircilere göre, bu organlarının kesildiğini görenin, malı zorla alır. Sayet rüya sahibinin malı yoksa nesli kesilir, rızkı tükenir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..