Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Bağlanmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Bağlanmak gormek tabiri

Iki eli birbirine bağlı görmek, cimrilik ve kuvvetsizlikle yorumlanır. Bir kimsenin iki elini bağlayan, onu iktidardan düşürür. Iki elinin bağlandığını görmek te böyle yorumlanır. Ellerin ve ayakların sarılması ve bağlanması hayır değildir. Bütün işlerin bağlanacağına, aynı zamanda güç kaybına işarettir. Bu bağları çözmek iyidir.
Bir iple elinden bir yere bağlı olduğunu gören günah işler yahut üzülür.
Birini elinden bir yere bağlayan, o şahsı günaha sokar. Derde düşürür. Ayağından bağlı olduğunu görenin, içinde bulunduğu durum aynı suretde devam eder. Dolayısıyle fakir ve güçsüz bir insan için bu rüya iyi değildir. Iki ayağının, oturmasına mani olacak derecede birbirine bağlı gören, fena bir işe duçar olur. Insanı yahut hayvanı bir yere bağlayan onları himaye eder, korur. Bazılarına göre insanı bağlamak; ona zarar vermektir. Hayvan bağlamak, iyidir. Bir direğe veya ağaca bağlanmak hayra yorulmaz. Organlarından biri ile başka birine bağlandığını gören, iyi ve kötü fiillerinde ona yakın olur.
Rüyasında kendini elinden veya ayağından bir yere bağlayan, şahsi kusurları yüzünden işlerini bozar yahut bir taahhüd altına girer veya hürriyeti tahdit ile amir tahtına geçer.
Padişah veya yardımcılarının bir adamı bir yere bağladıklarını görmek, memuriyete tayin edilmektir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..