Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kürk gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kürk gormek tabiri

Samur kürk gören, büyükler sayesinde mal kazanır. Vaşak kürkü; zalim birinden mal temin etmektir. Bir rivayete göre bu rüya iyi değildir. Deve derisinden kürk görmek ve giymek; zengin bir kadından fayda sağlamaktır. Keçi derisinden kürk; fakir bir kadından menfaat temin etmektir. Aynı zamanda helal maldır. Tilki kürkü; hilekar ve fasık bir kadınla evliliğe işarettir. Rüya sahibi gördüğü bu kürkü giymezse, kadın sayesinde mal kazanır. Tiftik keçisinin kürkü, muhteşem bir kadından sağlanacak maldır. Rüyayı gören, bekarsa, evlenir. Kurt kürkü soylu bir kavimden mal husulüne delalet eder. Kuş derisinden kürk; asil bir kadından hayır ve menfaat görmektir. Bu kürkü yaz ve kış görmekte beis yoktur. Kedi kürkü, hayır değildir. Tavşan kürkü, geçim darlığıdır.
Kışın kürk görmek ve giymek; umumiyet itibariyle iyidir. Yazın aynı rüyayı görmek; sıkıntı ve kederdir. Giydiği kürkün yandığını yahut yırtıldığını gören, üzülür ve malını kaybeder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyada kürk, kuvvettir. Aslan, kaplan, kurt, samur ve tilki gibi hayvanlar yırtıcı olduklarından, bunların kürklerini görmek; iyi değildir. Bir rivayete göre maldır. Kürkü ters giyen herkesçe bilinen zenginliğinin gösterişini yapar. Kışın kürkü çıkarmak; iyi değildir. Giymek menfaattir. Yazın aynı rüya hayra yorulur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..