Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Külah gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Külah gormek tabiri

Rüyada külah görmek, reislik veya yolculuğa yahut evlenmeye ya da cariyeye delalet eder.
Bir kimse rüyada kendisine bir külah verildiğini görse, o kimse uzak bir yolculuğa çıkar. Başına külah geçirdiğini göre ı kimse, izzet ve devlete erişir.
Uyanıkken giydiği takkelerden birisini görse, o kimsenin fevkinde olan ve amiri durumunda bulunan reis, melik, erkek kardeş, baba, amca, ya da alim birisine delalet eder. Eğer takkesini kirli ve yırtık görse, amirine, o takkenin kir ve yırtığı nisbetinde üzüntü ve keder isabet eder.
Külahının başından düştüğünü veya başından çıkarıldığını görse, o kimsenin amirinden ayrılacağına veya amirinin yanında işinin bozulmasına delalet eder.
Başından takkesini çıkarıp alan, tanımadığı genç bir kimse ise, onun amirinin öleceğine delalet eder.
Bir kimse rüyada bir melik'in insanlara külahlar verdiğini görse, o melik insanların ulularına reislik eder ve devlet idaresiyle ilgili bir memuriyet verir.
Rüyada külahı tersine giymek amirinin o kimseye kızmasına delalet eder. Eğer başına giydiği şey salih kimselerin giydiği külah gibi olursa, o kimsenin salih kimselere benzemesine ve onların eserlerini karıştırıp mütalaa etmesine delalet eder.
Takke ve külahının kirli ve pis olduğuma görse, o kimsenin yaptığı günahlara delalet eder.
Rüyada başında takke olduğunu gören kadın, evlenir. Eğer o kadın hamile ise, erkek bir çocuk doğurur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..