Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kabir gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kabir gormek tabiri

Kirmani'ye göre rüyasında kendisi için kabir kazdığını veya kabir kazıldığını gören, oturduğu şehirde ev yaptırır. Kabri örttüğünü gören, uzun ve sağlıklı bir ömür sürer. Ölmeden kabre konulduğunu gören, zindana girer yahut işlerinde zorluk çeker. Bir kabre defnedildiği halde üstünün örtülmediğini gören kadın, evlenir. Erkekse, kısa bir müddet hapis yatar. Kabirler arasında dolaşan, açık kabirlere girip çıkan; bid'ate sapmış insanlarla beraber olur yahut hapse girer.
Tanıdığı bir şahsın kabrini kazan; o zatın yoluna girer. Bir adamın kabre girdiğini fakat daha sonra oradan çıkıp kendisini kovduğunu gören rüya sahibi, bir mahpus tarafından suçlanır. Bilhassa dindar bir insan, rüyasında kapalı bir kabri kazdığını ve içinden sağ bir adamın çıktığını görürse, hayırla karşılaşır, sevinir. Rüyasında sevgili Peygamberimizin Kabr-i Seriflerini kazan; Sünnet-i Seniyeden unutulmuş olanları tekrar hayata geçirir ve halka faydalı olur. Fakat, O'nun şerefli bedenlerine kadar ulaşmak; iyi değildir. Efendimiz (S.A.V)in organlarından birine zarar veren; dalalete düşer. Bid'at çıkarır. Dinde bozgunculuk eder.
Ebu Said'ül Vaaz demiştir ki: Rüyasında birisinin kendini kabre koyduğunu gören, onun yüzünden tehlikeye düşer. Bir kabre bırakıldığını gören, ev satın alır. Kabirde üzerine toprak örtülen, mala nail olur. Kabristanda toprak kazdığını gören, çok yaşar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..