Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Isırmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Isırmak gormek tabiri

Rüyasında bir insanı sevgiyle ısıran, o kimseyi çok sever. Isırmak sevgi neticesi değilse, düşmanlık ve kinle yorumlanır. Tanınmış bir kişi tarafından ısırılmak; o zat veya onun benzeri biri yüzünden üzülmektir. Meçhul bir şahıs tarafından ısırılan düşmanından zarar görür. Bir insanı kan çıkarırcasına ısırmak, günaha sebep olacak derecede büyük bir sevgiye delalettir. Parmağını ısırdığını görmek, üzüntü ve pişmanlıktır.
Abdulgani'en Nablusi diyor ki: Rüyada ısırmak ve ısırılmak; şer ve hile, kin, gizli ihanet ve hasetle yani kıskançlıkla tabir olunur.
Bir rivayete göre, ısırmak ve ısırılmak; mihnete işarettir.
Rüyada kendi etini ısırarak koparan ve yere atan, gammazlık eder. Fitne çıkarır, dedikodu yapar. Parmaklarını yan tarafından ısırmak; haset sebebiyle ortaya çıkan düşmanlık ve kine işarettir. Parmağının ucunu ısırmak; pişman olmak veya zulüm etmektir. Isırılan mahalden kan çıktığını gören, günah işler, mihnet çeker.
Rüyasında kendini ısıran, hayatının ilk yıllarında rahat eder. Ömrünün son yıllarında kalp hastalığına ve göz rahatsızlığına duçar olur. Bazılarına göre ısırmak ve ısırılmak, kinle yorumlanır.
Bir beygir tarafından ısırılan, itibar kaybeder. Devenin ısırdığını gören, yolculukta meşakkat çeker. Kara ve deniz hayvanlarından biri tarafından ısırılmak; hayırsızdır. Birini hasetle ısıran, zarara uğrar.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..