Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Fesleğen gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Fesleğen gormek tabiri

Rüyada rengi ve kokusu güzel fesleğen görmek; evlada, yerden söküp koparmaksa; üzüntü ve göz yaşına işarettir.
Cafer-i Sadık (R.A.) demiştir ki: Fesleğen şunları temsil eder: Zevce, cariye, dost, evlat, güzel söz, ilim meclisi, iyi sanat. Bostanda, bahçesinde veya hanesinde fesleğen görmek; menfaat ve hayır husulüne delalet eder.
Cabir'ül Mağribi diyor ki: Mevsiminde fesleğen satmak; iyidir. Buna mukabil mevsimi haricinde fesleğen satmak; hayra yorulmaz. Vakitsiz fesleğen görmek veya sahip olmak; güzel sözlü, asil bir zat ile arkadaşlığa işarettir. Rüyasında fesleğen söküp kopardığını gören, böyle bir arkadaştan ayrılır.
Ibn-i Sirin'e göre; rengi, kokusu güzel ve taze fesleğen gören; şeref ve makam sahibi olur. Fesleğen sultani denen cinstense, tabir daha kuvvetlidir. Rengi solmuş, sararmış fesleğen görmek; hastalık habercisidir.
Kirmani için sultani fesleğen, evlada işarettir. Koparıp atmak, hüzün ve ağlamaktır.
Cafer-i Sadık'a göre, sultani fesleğen rüyada şunların temsilcisidir: Izzet, şeref, oğul, dost, güzel söz, ilim meclisi, marifet ve güzel isim.
Bazıları demişlerdir ki: Fesleğen ve emsali çiçekler, yerde ve saksıda olurlarsa, evlat ile yorumlanırlar. Koparılmış fesleğeni evinde veya evinin önünde gören, üzülür, göz yaşı döker. Bir başka görüşe göre fesleğen, kadının sembolüdür. Saksıda veya ocaktaki fesleğene sahip olan, bir kadınla evlenir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..