Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Emanet gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Emanet gormek tabiri

Rüyada bir kimsenin bir adama emanet mal bırakması, o adamın o kimsenin sırrına vakıf olmasına delalet eder. Bir kimsenin, rüyada emanetini bir ölüye bırakması, o kimsenin sırrını gizleyip ifşa etmeyecek bir kimseye söylemesine delalet eder. Bazan bu rüya emanetin zayi ve mahvolmasına delalet eder. Rüyada emaneti bir hayvana bırakmasının tabiri de böyledir.
Bir kimsenin rüyada emanetini, onu korumaya ehil olmayan bir kimseye bırakması, onun sırrını ifşa edeceği birisine söylemesine delalet eder. Bir kimsenin rüyada cüzdanını bir adama emanet bıraktığını görmesi, onun o adama, sırlarını söylemesine delalet eder. Bazı tabirciler kendisine emanet bırakılan kimse galip ve emaneti bırakan da mağluptur, dediler.
Emanet bırakılan şey de emanet bırakanın emanet bırakılana kahrıdır. Bundan dolayı bir kimse rüyada birisine bir şey emanet olarak bıraktığını görse, o kimse o adamı kahreder. Çünkü o kimse için o adamı aramaya kuvveti vardır.
Bir kimse rüyada hanımına bir şeyi emanet olarak verdiğini ve hanımı da onu muhafaza ettiğini görse, hanımının ondan hamile olmasına delalet eder. Eğer hanımını, emaneti ona iade ettiğini veya söylediği sırrını ifşa etiğini görse, o kadının ondan hamile olmamasına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..