Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Ebem kuşağı gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Ebem kuşağı gormek tabiri

Rüyada ebem kuşağını görmek, korkudan emin olmaya delalet eder. Ebem kuşağının kırmızı olduğunu görse, o senede kan akmasına delalet eder ve rüya sahibinin yaralanmasından korkulur. Eğer sarı görse, hastalığa; yeşil görse, kıtlıktan emin olmaya delalet eder. Ebem kuşağını gören kimse, evlenir. Çünkü şairler kadınları ona benzetirler.
Bazı tabirciler, ebem kuşağını sağ tarafından görmek, hayra; sol tarafından görmek de, ucuzluğa ve bolluğa delalet eder, dediler. Eğer ebem kuşağmı hem sağ ve hem de sol tarafında görürse, fakirler için ucuzluğa ve bolluğa; zenginler için de, sıkıntının gitmesine delalet eder. Çünkü ebem kuşağı devamli kalmayarak sür'atle kaybolur.
Bulut yayını rüyada görmek, onun meydana çıktığı taraftan korkunç bir durumun meydana gelmesine delalet eder. Bazan da bu rüya askerde meydana gelecek harekete ve muhtelif renkli sancakların şöhret bulmasına delalet eder. Bununla beraber şimşek çakması ve gök gürlemesi gibi hallerde olursa, meydana çıkacak düşmana ve insanların, düşmana karşı koymak için hazırlanmasına delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..