Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Ekin ekmek gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Ekin ekmek gormek tabiri

Bir kimse rüyada ekin ektiğini görse hanımının hamileliğine delalet eder. Başka birisinin tarlasına ekin ektiğini gören kimse ile tarla sahibi arasında harp ve münakaşa meydana gelir. Rüyada ekinin yanması, açlık ve kıtlığa delalet eder. Yeşil ekinde gezdiğini gören kimse iyi amele, ibadet ve taata koşar. Halbuki ibadetinin kabul olunup olunmadığı onun için malum değildir.
Bir tarlaya ekin ektiğini gören kimse, evliyse çocuğa, bekarsa evlenmeye, kiraya veren kimse için mahsulat ve emlakinin ücretinden eline çok mal geçmesine, sultan için memleketindeki bolluğa delalet eder. Yahudi bir kimse, bir tarlaya ekin ektiğini görse, öldürülür veya recmedilir.
Ekinin yeşili uzun ömre, kurusu ecelin yaklaşmasına delalet eder. Buğday ekmek, ücretin kat kat olmasına bazen de, buğday başağı şiddete delalet ettiği gibi yine ücretin kat kat olmasına delalet eder. Arpa, hayıra işarettir. Bazen, ekin ekmek amele delalet eder. Bundan dolayı ekin ekmeğe elverişli bir yerde olduğunu gören kimse kendisinden hayır ümit edeceği bir işte bulunur.
Ekin ekilmeyecek yere ekin ektiğini görse o kimse livata veya zina eder. Mevsimsiz bir yerde ekin biçtiğini görmek, o yerde ölüm veya harbin çıkmasına delalet eder.
Ekinlerin arasında yürüdüğünü gören kimse, mücahitlerin safları arasında yürür. Bir kimse kendisinin bilinen ekini olduğunu görse o ekin din ve dünyasınca o kimsenin amelidir.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..