Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Eşyanın değişmesi gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Eşyanın değişmesi gormek tabiri

Rüyada varlıkların bilindikleri halden diğer bir hale girmeleri, mesela kilisenin camiye, kuru ağacın meyve veren bir ağaca döndüğünü görmek, rütbe sahiplerinin hallerinin değişmesine, rüya sahibinin gördüğü değişiklik nisbetince, dünyanın hayırdan şer'e veya serden hayıra dönmesine delalet eder. Azaların cevherinden şahısların suretlerinden değişmesi de böyledir.
Rüyada otuz yaşını aştığını, saç ve sakalının ağardığını görse, halbuki kendisi böyle olmasa, o kimsenin dininde salahına, kendisinin vakar ve şerefinin ziyadeliğine delalet eder.
Çocuk olduğunu görmekte hayır yoktur. Çünkü o nefsine uyarak cehalete düşer.
Genç bir kadın rüyasında ihtiyar olduğunu görse, dince dünyası iyi olur. Ihtiyar kadını genç olarak gören kimse fakirse zengin olur. Dünya kendisine yüz çevirmişse yeniden ona döner. Hasta ise hastalığından Iyilik bulur. Kendisinin taze ve güzel bir ağaç dalı olduğunu görse, yakında ölür.
Rüyada uzandığını görenin ömrü uzun olur. Mal ve çocuğa nail olur. Kısaldığını gören evini, hayvanını yahut istifade ettiği her hangi bir şeyini satar. Bazan da öleceğinden korkulur.
Yaratılıştan bir şeyini noksan olarak görenin dünyasında noksanlık olmaya delalet eder. Kadının şekil ve zinetinde olduğunu gören kimseye bir zillet, bela ve hakirlik isabet eder. Tekrar kendi haline dönmesinde ise böyle değildir.
Kadın gibi tenasül uzvu olduğunu görene zillet isabet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..