Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kör olmak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kör olmak gormek tabiri

Rüyada kör olmak, dince sapıklığa, akrabasından büyük bir mirasa erişeceğine ve zengin olmaya delalet eder. Rüyada kör olduğunu gören kimse, zengin olur. Kör olduğunu gören kimse, Kur'an-ı Kerimi unutur.
Bir kimse rüyada bir adamın kendisini kör ettiğini görse, o insan onu sapıklığa düşürür. Kafir olan bir kimse rüyada kendisinin gözünü bir insanın kör ettiğini görse, o insan küfründen vazgeçer. Körlük fakirlik sebebiyle bir takım işlerde bulunmak suretiyle dinine zarar veren bir fakirdir.
Bir kafir rüyada kör olduğunu görse, ona üzüntü, zarar, keder ve sıkıntı erişir. Veya bir şeyi tazmin etmeye mecbur tutulur. Rüyada kör olduğunu ve yeni bir elbiseye sarıldığını gören kimse, ölür.
Rüyada kör olduğunu gören kimseye, hac veya savaşmanın farz olacağma delalet eder. Rüyada kör olduğunu gören kimse iyilikle anılır ve sözünde durur. Bazan da bu rüyanın tabiri Hz. Ishak ve Hz. Ya-kup (A.S.) 'm kıssalarına binaen rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur.
Rüyada kör olduğunu ve arkasını kıbleye döndüğünü gören kimsenin delalet içinde bulunduğuna delalet eder. Rüyada iki gözünün de kör olduğunu gören kimse, hayasını yırtarak Allah (C.C.) tan utanmaz bir kimse olduğuna delalet eder.
Rüyada gözünün kör olduğunu gören kimse, zengin oMuktan sonra kör olur veya fakirlikten sonra zengin olur. Ya da mal veya çocuk yahut ailesinden kıymetli birisini kaybeder ve onu görmez.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..