Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kir gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kir gormek tabiri

Rüyada insanın elbisesinde veya vücudunda ya da saçında görülen kir, sahibi için üzüntü ve kederdir.
Kirli ve paslı elbiseler, günahtır. Kir dine nisbet edilirse, görülen kir ve pasm miktarınca rüya sahibinin dince bozukluğuna delalet eder. Eğer kir ve pas yağlılığından dolayı dünyanın emtia ve eşyasına nisbet edilirse, rüya sahibinin dünyasmın bozulmasına delalet eder.
Rüyada elbisesini kir ve pastan yıkayıp temizlediğini gören kimsenin, tevbe etmesine ve günahlarınm affedilmesine delalet eder; Rüyada ölü üzerinde görülen kirli elbiseler, o ölünün dince bozukluğuna delalet eder.
Kulak kiri tiryaktır. Rüyada kulağının kirini giderdiğini gören kimse, neşelenecek bir söz ve kendisine gelecek bir müjdeyi işitir.
Rüyada kulaklarının kirlerini yediğini gören kimse, erkeklere yaklaşır, veya çok sinirleneceği bir işi yapar. Çünkü kulak kiri acıdır, her acı olan şey de tabirde makbul değildir. Ancak acı olan şey ilaç olursa, o zaman bu acı şey hayırdır.
Bir insanın kulağında çokça kir bulunduğunu görmesi, o insanın işiteceği çirkin bir söze delalet eder. Bazan da bu rüya, o insanın düşmanından korunacağına delalet eder. Ancak bu tabir, o insanın kulağında sağırlık belirtileri olmadığı takdirdedir. Eğer kulağında sağırlık varsa, üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalığa delalet eder.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..