Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Kınamak gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Kınamak gormek tabiri

Rüyada kınamak «Iş olup bitince şeytan de ki» «Süphesiz Allah size doğrusunu söyledi. Ben de size va'd ettim anı ma, size yalancı çıktım. Zaten benim, sizin üzerinizde hiçbir hükmüm nüfuzum da yokdu. Yalnız ben sizi çağırdım, siz de bana hemen ica bet ettiniz. O halde kusuru bana yüklemeyim Kendinizi kınayın. N ben sizi kurtarabilirim, ne de siz beni kurtarabilirsiniz. Esasen ben evvelce (Allah'a) ortak tutmanızı da muhakkak tanımamışdım. Ya zalimlerin (Evet) onların hakkı elbette pek acıklı bir azaptır.» (Sûre-î ibrahim, ayet 22) mealindeki ayet işaretince ateşe girmesine sebep olan pek çok işlerdi şeytana tabi olmaya ve vaadinden dönmeye delalet eder.
Rüyada kendisini kınadığını gören kimse, bir fitneye ve o karışıl bir şeye düşer. Ve ondan dolayı kınanır. Sonra Allah (C.C.) o kimsey o fitneden kurtarıp düşmanına galip getirir ve insanların kınamasın dan kurtularak dünya ve ahiretçe hayırlı bir şeye erişir.
Rüyada diğer bir kimseyi kınadığını gören kimse, o kimsenin yap makta olduğu bir işin aynısını yapıp kınamaya müstahak olur.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..