Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z

Ruyada Karaciğer gormek

Dini Ruya Tabirleri ruyada Karaciğer gormek tabiri

Karaciğer görmek, mal, evlat, ilim ve genişlikle yorumlanır.
Kirmani demiştir ki; Karaciğer çeşitli ilimleri ifade eder. Bir rivayete göre, evlat ve onun arkadaşlarıdır. Evinden veya odasından bir karaciğerin uçtuğunu gören; alimse ilmini unutur, makam sahibi ise azledilir, çocukları varsa, vefat eder. Belki de hükümdar malını alır, fakirse hükumetten zarar görür. Kısaca bu iyi bir rüya değildir.
Karaciğer yediğini gören, mal kazanır. Ciğer pişmişse mal; helaldir. Çiğ ise haramdır.
Salimi diyor ki; Karaciğer yiyen, evladının malından veya mirasından yer. Karaciğerinin koptuğunu gören, evladını kaybeder. Karaciğeri yaralanırsa, oğlu hastalanır. Yara iyileştiği takdirde, çocuk şifaya kavuşur.
Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor; Karaciğerde görülen iyi ve kötü her hal, mal ilim ve evlada delalet eder. Karaciğerinin dışarı çıktığını gören, ya zulme uğrar, ya evladı gurbete gider ya malını yahutta itibarını kaybeder. Birinin karaciğerini çıkardığını gören, o şahsın zulmüne uğrar.
Karaciğerinin kopmasından dolayı acı duyan evladının ölümüyle veya mal kaybıyla büyük üzüntü yaşar. Karaciğerinin acı vermeden koptuğunu görenin çocuğu, şehit olur. Bakmakla yükümlü olduğu şahıslar yüzünden malı eksilir.
Tanıdığı bir şahsın kendisine karaciğer verdiğini gören, onun ilminden evladından ve akrabasından hayır bulur. Kendisine verilen bu karaciğeri yemezse, tabirde sayılanlardan istifade etmez.Sözlük     A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T Ü U V Y Z


Son eklenen ruyalar

Sitemizde yer alan soruların cevapları özenle islami eserlerden seçilerek yazılmaktadır.
..